Elfsborg upisao uvjerljivu pobjedu pred revanš meč sa Veležom

U okviru 14. kola Alsvenskena zabilježen trijumf od 3:0

Elfsborg: Visoka pobjeda uoči dolaska u BiH. TWITTER

Piše: E. Ćosić

8.8.2021

Elfsborg će na Grbavicu u odličnom raspoloženju, pošto je švedski tim u okviru 14. kola Alsvenskena upisao uvjerljivu pobjedu protiv Degerforsa sa 3:0.

Počelo je kao iz snova, jer je Leo Vaisanen doveo Elfsborg u vodstvo već u 2. minuti. Uprkos stečenom vodstvu, fudbaleri Elfsborga su nastavili sa ofanzivom, što im se isplatilo u 27. minuti kada je Maroki Endione (Marokhy Ndione) uduplao prednost.

Između dva postignuta pogotka povrijedio se Aleksander Bernhardson (Alexander Bernhardsson), koji je morao napustiti susret već u 17. minuti. Kako je Elfsborg počeo prvo poluvrijeme, tako je i drugo - pogotkom.

Već u 4. minuti nastavka treći gol kojim je riješeno pitanje pobjednika postigao je Jepe Okels (Jeppe Okkels). Nakon trećeg pogotka trener Elfsborga Džimi Telin (Jimmy Thelin) je napravio četiri izmjene, te tako odmorio igrače pred dolazak na Grbavicu.