Velika pobjeda Frajburga, Demirović ušao u drugom dijelu meča

Demirović u susretu Frajburga i Borusije. AFP

M. K.

21.8.2021

Nijemci su danas igrali utakmice 2. kola Bundeslige, a postignuto je nekoliko iznenađujućih rezultata.

Frajburg našeg Ermedina Demirovića iznenadio je veliku Borusiju iz Dortmunda pobjedivši ih rezutlatom 2:1.

Naš napadač u igru je ušao u 71. minuti i bio nekoliko puta u poluprilici da zaprijeti golu "Milionera". Mrežu Borusije načeo je Roland Salai (Sallai) u šestoj minuti, da bi isti igrač povisio na 2:0 u 53. minuti meča. Na 2:1 smanjio je autogolom Janik Kejtel (Yannik Keitel) u 59. minuti.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti pobjedu Volfsburga u Berlinu nad Hertom u finišu meča, te trijumf Bohuma nad Majncom 2:0.

Meč bez pobjednika odigrali su Ajntraht i Augsburg (0:0), te Furt i Arminija (1:1).