Vest Hem lider Premijer lige, Antonio ispisao historiju

Pobjeda nad Lesterom

Antonio: Dvostruki strijelac. AFP

24.8.2021

Vest Hem junajted je u posljednjem susretu drugog kola engleske Premijer lige na domaćem terenu deklasirao Lester siti s 4:1 i preuzeo lidersku poziciju.

Do vodstva je došao u 26. minuti golom Pabla Fornalsa.

Gosti su u 40. minuti ostali bez isključenog Ahozea Pereza (Ayoze), koji je zbog nesmotrenog prekršaja zaradio direktan crveni karton.

Vest Hem je igrača više na terenu iskoristio u 56. minuti, kada je Mohamed Said Benrahma pogodio za 2:0.

Juri Tilemens (Youri Tielemans) je u 69. minuti smanjio rezultat, a onda je na scenu stupio Majkl Antonio (Michail), koji je s dva gola u 80. i 84. minuti riješio pitanje pobjednika i ispisao historiju kluba iz Londona.

Naime, napadač Vest Hem je stigao do brojke od 49 golova i na vječnoj listi pretekao legendarnog Paula Di Kanija (Di Canio).