Bez pobjednika u derbiju kola Premieršipa, Čelzi oštećen sudijskom odlukom

Ris Džejms zaradio isključenje iako je lopta prvo udarila od nogu pa od ruku

Saigrači razdvajali Hendersona i Lukakua. TWITTER

28.8.2021

Derbi meč 3. kola engleske Premijer lige između Liverpula i Čelzija završen je bez pobjednika, pošto je na Enfildu bilo 1:1. To je bio rezultat i prvog poluvremena.

"Plavci" su do gola došli u 22. minuti kada se Kai Haverc (Havertz) sjajno snašao i glavom poslao loptu preko Alisona (Alisson). Liverpul je do poravnanja došao u petoj minuti nadoknade, kada je Mohamed Salah (Mohammed) bio precizan sa bijele tačke.

Penalu je prethodilo igranje rukom Risa Džejmsa (Reece James), ali stiče se utisak da je fudbaler Čelzija rigorozno isključen jer se lopta prvo odbila od njegovu nogu.

U nastavku se rezultat nije mijenjao. Tako "Redsi" nakon tri odigrana meča imaju sedam bodova, kao i Čelzi. Nakon reprezentativne pauze Liverpul gostuje Lidsu, dok Čelzi dočekuje Aston Vilu.