Tuhel preuzeo odgovornost: Ja sam jedini krivac za njegovu lošu igru

Tuhel priznao da je pogriješio. Gettty Images

M. K.

12.9.2021

Ekipa Čelsija je na Stemford Bridžu upisala pobjedu rezultatom 3:0 protiv Aston Vile, u susretu koji je obilježio Romelu Lukaku koji je postigao dva gola, dok je jedan pogodak postigao Mateo Kovačić.

Za "Plavce" je od starta zaigrao novajlija Saul Nigez (Niguez), ali se nije proslavio, pa je zamijenjen na poluvremenu.

Karizmatični menadžer Čelsija, Tomas Tuhel (Tuchel) nije se ljutio na ljetno pojačanje, naprotiv, svu krivicu je preuzeo na sebe, što je prava rijetkost među današnjim trenerima.

- Imam osjećaj da se mučio. Imao je problema sa intenzitetom, pa je griješio u predaji lopte. Nije se u potpunosti prilagodio. To je apsolutno moja krivica jer sam mislio da odmah mogu da ga gurnem na taj nivo, izjavio je Nijemac nakon pobjede.