Roma do pobjede u samom finišu, Murinjo proslavio veliki jubilej

"Posebnom" je ovo bila 1.000. utakmica u trenerskoj karijeri

Murinjo: Ovo mu je bila 638. pobjeda u karijeri. TWITTER

12.9.2021

Fudbaleri Rome slavili su protiv Sasuola u okviru 3. kola italijanske Serije 2:1, a "Vučica" je do pobjede došla golom Stepana El Šaravija (Stephane El Shaarawy) koji je pogodio u 91. minuti.

Tako je italijanski fudbaler uljepšao jubilej svog trenera Žozea Murinja (Jose Mourinho) kojem je ovo bila jubilarna 1.000 utakmica u trenerskoj karijeri.

Roma je povela u 37. minuti kada je Brajan Kristante (Bryan Cristante) pogodio nakon asistencije Lorenca Pelegrinija (Lorenzo Pellegrini). Srbijanski reprezentativac Filip Đurić je stvari vratio na početak golom u 57. minuti, ali je Šaravi u 91. minuti donio pobjedu "Vučici" koja je tako nakon prva tri kola stopostostna.

Što se Murinja tiče, ovo mu je bila 638. pobjeda u karijeri. Upisao je još 204 remija i 158 poraza. Još uvijek ne zna za poraz na klupi Rome.