UZBUDLJIV MEČ U RIMU

Lacio nanio Interu prvi poraz, Džeko izašao u drugom poluvremenu

Perišić je s bijele tačke doveo Inter u vodstvo, potom je na 1:1 poravnao Imobile, da bi za pobjedu Rimljana 3:1 pogađali Anderson i Milinković-Savić

Milinković-Savić potvrdio pobjedu Lacija, Džeko nije završio meč. AFP

Piše: M. K.

16.10.2021

U jednom od najvećih derbija Italije, sastav Intera večeras je gostovao u Rimu kod Lacija u okviru 8. kola Serije A, i nije se proslavio.

Inter je poveo 1:0 golom Ivana Perišića u 12. minuti iz penala, a Lacio je poravnao također s bijele tačke u 64. minuti kada je precizan bio Ćiro Imobile (Ciro Immobile).

Taj rezultat je stajao do 81. minute, a onda je Felipe Anderson pogodio za preokret Lacija 2:1 čime je prelomio utakmicu.

Konačnih 3:1 postavlja Sergej Milinkovic-Savić pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Bh. kapiten i napadač "Nerazura", Edin Džeko, koji je od prve minute predvodio napad Intera, nije se ovog puta uspio upisati u listu strijelaca.

"Dijamant" je u 76. minuti napustio igru, a zamijenio ga je Lautaro Martinez.