Potop Noriča na Stamford Bridžu, Čelzi brojao do sedam

Maunt postigao het-trik

Rapsodija "Plavaca". AFP

23.10.2021

Čelzi je u susretu 9. kola engleske Premijer lige na Stamford Bridžu ugostio Norič i savladao ga s visokih 7:0.

Poveli su "Plavci" već u 8. minuti, kada je nakon asistencije Žoržinja (Jorginho) pogodio Mejson Maunt (Mason Mount).

Mateo Kovačić je u 18. minuti uposlio Kaluma Hadson-Odoija (Callum Hudson-Odoi), koji je povisio na 2:0.

Za 3:0 u 41. minuti pogodio je Ris Džejms (Reece James), a asistenciju je upisao Maunt.

U nastavku još dva gola u mreži gostiju.

Kovačić je u 58. minuti upisao svoju drugu asistenciju, ovaj put za Bena Čilvela (Chillwell), koji je povisio na 4:0.

Konačan rezultat je autogolom u 62. minuti postavio Maksimilijan Džejms Erons (Maximillian James Aarons).

Gosti su od 57. minute igrali s igračem manje, nakon što je isključen Bendžamin Gibson (Benjamin Gibson).

U 83. minuti domaćinu je dosuđen penal. Maunt nije bio precizan, ali je iz ponovljenog pokušaja postigao svoj drugi gol za 6:0.

Do kraja je Maunt je kompletirao het-trik u 91. minuti za konačnih 7:0.

Čelzi se tako učvrstio na liderskoj poziciji s 22 boda, što je četiri više od drugoplasiranog Liverpula, koji ima utakmicu manje.

Norič je ostao na posljednjem 20. mjestu s dva boda.