Lester pobijedio Legiju, utakmicu obilježili i neredi poljskih navijača

Pristalice varšavskog tima ušle u sukob s redarima na King Poveru

Detalj s King Povera. AVAZ

G. Šumar

25.11.2021

Fudbaleri Lestera pobijedili su Legiju na svom terenu u 5. kolu grupne faze Evropa lige rezultatom 3:1, te tako preuzeli vrh grupe C.

Međutim, meč na King Pover stadionu obilježili su i neredi gostujućih navijača. U jednom trenutku pristalice Legije su ušle u sukob sa redarima na stadionu, koji im nisu dozvolili da napuste prostor namijenjen gostujućim navijačima.

Na kraju su se smirili, te nije došlo do eskalacije većih sukoba.

Inače, svi pogoci na ovoj utakmici viđeni su u prvom poluvremenu. Lester je poveo u 11. minuti preko Patsona Dake, da bi Džejms Medison (James Maddison) u 21. minuti povisio na 2:0.

Šest minuta kasnije Mahir Emreli ne pogađa s penala, ali na njegovu sreću, Filip Mladenović natrčava na odbitak i smanjuje na 2:1. U 33. minuti se u strijelce upisao i Vilfred Endidi (Wilfred Ndidi), koji je, ispostavit će se, postavio konačan rezultat.