Napoli je protiv Sasuoloa prokockao vodstvo 2:0

Ibrahimović ponovo pokazao kakav je majstor. AFP

Piše: M. K.

1.12.2021

Dva susreta Serije A odigrana su u terminu od 20:45 sati, sastali su se Đenova i Milan, te Sasuolo i Napoli.

Bila su ovo dva nezgodna gostovanja za timove s vrha tabele Serije A.

Milan je opravdao ulogu favorita protiv Đenovljana. U utakmici u kojoj je starter bio i naš veznjak Rade Krunić, "Rosoneri" su poveli 1:0 u 10. minuti meča.

Strijelac prelijepog pogotka iz slobodnjaka bio je legendarni Zlatan Ibrahimović.

U samom finišu prvog dijela bilo je već 0:2 za goste, a pogodio je Žunior Mesijas (Junior Messias). Isti igrač pogađa za 0:3 u 61. minuti utakmice.

Napoli je protiv Sasuoloa poveo u 51. minuti golom Fabiana Ruiza. Na 0:2 povisio je Dries Mertens pola sata prije kraja meča. A onda je uslijedio veliki povratak domaćina.

Na 1:2 smanjio je prvo u 72. minuti Đanluka Skamaka (Gianluca Scamacca), da bi u 89. minuti na 2:2 poravnao Đan Marko Ferari (Gian Marco Ferrari).