Viljareal slavio u Bergamu i izborio plasman u narednu rundu Lige prvaka

Atalanta će se morati zadovoljiti plasmanom u 1/16 finala Evropske lige

Popularna "Žuta podmornica" uspješno završila grupnu fazu. AFP

Piše: M. K.

9.12.2021

Utakmica Lige prvaka između Atalante i Viljareala, u okviru 6. kola grupe F, koja se nije sinoć mogla odigrati zbog snježnih padavina u Bergamu, odigrana je večeras.

Slavila je ekipa Viljareala rezultatom 2:3 i tako izborila plasman u osminu finala zajedno s Mančester junajtedom koji je to učinio ranije.

Pogotke za domaći tim postigli su Ruslan Malinovski i Duvan Zapata u 71. i 80. minuti meča, dok su kod gostiju strijelci bili Arnaut Danđuma (Arnaut Danjuma) u 3, Etjen Kapu (Etienne Capoue) u 42, te ponovo Danđuma u u 51. minuti meča.

Atalanta će se morati zadovoljiti plasmanom u 1/16 finala Evropske lige.

Sad su poznata imena svih učesnika osmine finala, to su: Inter, PSG, Sporting, Liverpul, Mančester siti, Mančester junajted, Lil, Benfika, Salcburg, Viljareal, Ajaks, Bajern, Real Madrid, Atletiko, Čelzi i Juventus.