SERIJA A

Minimalna pobjeda Intera, Romi samo bod protiv Sampdorije

Roma je protiv Sampdorije odigrala neriješeno 1:1, baš kao i Verona protiv Fiorentine

Džeko i društvo naišli su na snažan otpor tima iz Torina. AFP

Piše: M. K.

22.12.2021

Inter je večeras ugostio ekipu Torina na "Đuzepe Meaci" u okviru 19. kola Serije A, a konačni rezultat u Milanu bio je 1:0 za domaćine.

Od prve minute u vrhu napada "Nerazura" našao se i naš kapiten Edin Džeko koji je večeras startao u tandemu sa Lautarom Martinezom.

Inter je protiv, večeras veoma razigrane ekipe iz Torina, do gola odluke stigao u 30. minuti preko Denzela Damfrisa (Dumfries), koji je pogodio nakon lijepe asistencije Džeke.

Naš kapiten je odigrao večeras cijelu utakmicu.

U istom terminu Roma je ugostila Sampdoriju, a nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Povela je Roma preko Šomurodova (Eldor Shomurodov) u 72. minuti, a na konačnih 1:1 poravnao je Manolo Gabijadini (Gabbiadini) u 80. minuti meča.

Tvrda utakmica viđena je i u duelu Verona i Fiorentine.

Povela je Verona 1:0 u 17. minuti preko Kevina Lasanje (Lasagna), da bi poravnanje gostima 1:1 donio Gaetano Kastrovili (Gaetano Castrovilli) u 81. minuti utakmice.