Velbek u posljednjim trenucima šokirao Čelzi, Brajton nosi bod sa Stamford Bridža

Veliki kiks "Plavaca"

Trenutak kada je Velbek zabio za 1:1.. AFP

29.12.2021

Čelzi je u susretu 20. kola engleske Premijer lige na Stamford Bridžu ugostio Brajton i bio je na pragu pobjede, bez koje je ostao u posljednjim trenucima.

Bio je to vrlo težak meč za "Plavce", kao što to i sam rezultat govori.

To pokazuje i statistika, koja je u potpunosti bila na strani gostiju.

Imao je Brajton veći posjed (47% - 53%) i više šuteva (11-18) i na kraju je zasluženo došao do boda.

Čelzi je poveo u 28. minuti, kada je nakon ubačaja Mejsona Maunta (Mason Mount) glavom loptu u mrežu smjestio Romelu Lukaku.

Belgijancu je to bio peti gol ove sezone,  a pogodio je drugu uzastopnu utakmicu.

Kada se činilo da će tim Tomasa Tuhela (Tuchel) upisati novu pobjedu, u 91. minuti ukazao se Deni Velbek (Danny Welbeck), koji je glavom na asistenciju Marka Kukurelje (Marc Cucurella) pogodio za konačnih 1:1.

Čelzi je unatoč večerašnjom kiku na drugom mjestu preskočio Liverpul, koji je sinoć iznenađujuće poražen na gostovanju kod Lestera.

"Plavci" sada imaju 42 boda, jedan više od "Redsa".