Everton poražen kod kuće, Lids osvojio važne bodove u borbi za opstanak

Brentford je ugostio Aston Vilu u susretu koji je završen rezultatom 2:1

Brajton slavio u Liverpulu nad Evertonom. AFP

Piše: M. K.

2.1.2022

Tri utakmice 21. kola Premijeršipa odigrane su danas u dnevnom terminu, a pogodaka nije nedostajalo.

Brentford je ugostio Aston Vilu u susretu koji je završen rezultatom 2:1.

Domaći su poveli golom Denija Ingsa (Danny Ings) u 16, poravnao je Viza (Wissa) u 42, da bi na 2:1 preokrenuo Rorsli Rasmusen (Roerslev Rasmussen) u 83. minuti.

Duel Lidsa i Barnlija završen je rezultatom 3:1.

Strijelci su Lids junajted bili su Džek Herison (Jack Harrison) i Stjuart Dalas (Stuart Dallas), i Danijel Džejms (Daniel James) 29, 77. i 92. minuti, dok je za goste pogodio Maksvel Kornet (Maxwel Cornet) u 54. minuti meča.

Zanimljivo je bilo u duelu Evertona i Brajtona koji je nakon nešto više od 90 minuta okončan rezultatom 2:3.

Vodili su gosti 0:2 nakon 20 minuta igre zahvaljujući pogocima Aleksisa Meka Alistera (Alexis Mac Allister) i Dena Brna (Dan Burn), na 1:1 smanjio je Entoni Gordon (Anthony Gordon) u 53. minuti, da bi na 1:3 za goste povisio svojim drugim golom Mekalister u 71. minuti. Domaći su potom smanjili na 2:3 preko Gordona u 76. minuti, a to je bio i konačan rezultat.