ZBOG POVREDE

Ćavi ostao bez jednog od ključnih igrača

U 54. minuti susreta španski stručnjak je bio primoran da izvede Erika Garsiju (Eric Garcia)

Ćavi: Nakon Granade ostao bez talenta. TWITTER

I. Ćosić

9.1.2022

Barcelona je bila na pragu pobjede u Granadi, gdje je vodila protiv istoimenog domaćina sve do 89. minute, kada je primila gol za 1:1. Dan poslije, Ćavi (Xavi) je saznao da na duže vremena neće moći računati na jednog od ključnih igrača.

U 54. minuti susreta španski stručnjak je bio primoran da izvede Erika Garsiju (Eric Garcia), a u igru je umjesto njega ušao francuski reprezentativac Klemen Lenglet (Clement).

Nakon što su danas obavljeni testovi njegove težine povrede, Garsija je saznao da će zbog ozljede desne tetive biti van terena najmanje pet sedmica.

Erik Garsija ima veliko povjerenje Ćavija, a ove sezone je za katalonskog giganta odigrao 15 utakmica u La Ligi, dok je u Ligi prvaka na terenu bio četiri puta.