SERIJE A

Inter trijumfovao protiv Lacija, Džeko zaigrao u drugom poluvremenu

Bh reprezentativac u igru je ušao u 73. minuti susreta umjesto Lautara Martineza

Inter pobjedom započeo 2022.. TWITTER

I. Ćosić

9.1.2022

U okviru 21. kola Serije A u velikom derbiju na Đusepe Meaci Inter je pobijedio ekipu Lacija rezultatom 2:1.

Ekipa Simona Inzagija (Inzaghi) nastavila je sjajnim partijama nakon manje pauze zbog novogodišnjih praznika. Lider Serije A je opravdao ulogu favorita.

Igrala se 30. minuta kada je Alesandro Bastoni (Alessandro) zatresao mrežu protivnika. Samo pet minuta kasnije, Čiro Imobile (Ciro Immobile) uzvratio je lideru Serije A te u 35. minuti susreta na asisteniciju Kataldija donio izjednačenje ekipi Mauricija Sarija.

U nastavku utakmice, Bastoni pravi novi dobar potez tako što je uposlio Škrinjara u 67. minuti susreta za ispostavit će se konačnih 2:1.

Bh. reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 73. minuti susreta umjesto Lautara Martineza, ali nije uspio postići gol. Svakako raduje vijest da će biti spreman za nadolazeći izazov Intera u Superkupu protiv Juventusa, meč koji se igra 12. januara.