Željezničar se ispromašivao u porazu od Goražda u Jablanici

Izabranici Edisa Mulalića se mučili s realizacijom

Prijateljska utakmica između Željezničara i Goražda. FK Željezničar

I. Ć.

5.2.2022

Fudbaleri Željezničara poraženi su u novoj prijateljskoj utakmici, ovog puta odigranoj u Jablanici. Goražde je na kraju slavilo rezultatom 2:0.

Igrao se 18. minut susreta kada je pogodio Ammar Đunderija, nekadašnji omladinac Sarajeva.

U prvom poluvrijeme je bilo još nekoliko šansi i na jednoj i na drugoj strani, međutim, rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta Fataiji je u 58. minuti imao odbijenu loptu, ali odbranio mu je udarac golman Goražda. Kasnije je imao još jednu šansu, ali do promjene rezutlata nije došlo.

Nizao se veliki broj prilika na utakmici, a svoje šanse između ostalog nisu iskoristili Subašić, Fatai i Gasal.

Poslije šanse Subašića na jednoj strani, na drugoj je pogodio Mahir Karić, nekadašnji omladinac Željezničara, za vodstvo Goražda od 2:0, što će se ispostaviti konačnim rezultatom.

Željezničar: Bender, Galić, Malić, Cocalić, Kosorić, Hajdarević, Beća, Gasal, Resić, Bekrić i Vučenović

Goražde: Šehović, Bešić, Islamagić, Dučić, Antić, Salanović, Jolović, Karić, Džuderija, Šero i Hrelja