Gosti iz Lajpciga sjajno su se suprotstavili njemačkom prvaku na Alijanc Areni

Derbi kola između Bajerna i Lajpciga. AFP

I. Ć.

5.2.2022

U okviru derbija 21. kola Bundeslige fudbaleri Bajern Minhena pobijedili su ekipu Lajpciga rezultatom 3:2.

Gosti iz Lajpciga sjajno su se suprotstavili njemačkom prvaku na Alijanc Areni i publika je mogla gledati kvalitetan i zanimljiv meč s puno golova.

Igrao se 12. minut kada su Bavarci postigli vodeći gol.

Pogriješila je odbrana gostiju, mađarski golman Gulaši uspio je da odbrani udarac Roberta Levandovskog (Lewandowski), ali je odbijenu loptu uspješno ubacio u mrećžu Tomas Miler (Thomas Muller).

Izjednačenje na utakmici je donio Andre Silva na dodavanje Konrad Lajnera (Laimer) u 27. minutu. Do kraja poluvremena novo vodstvo Bavarcima je donio Levandovski nakon centaršuta Kingslija Komana.

U nastavku meča gosti su tražili svoju šansu i uspjeli još jednom da izjednače preko Kristofea Enkunkua (Christopher Nkunku). Asistent je bio još jednom Lajner.

Samo pet minuta kasnije Bajern je ponovo stigao do vodstva, treći put na susretu.

Loptu je ubacio Serž Gnabri (Serge Gnabry), da bi lopta zakačila Joška Gvardiola i završila u mreži Lajpciga. Autogol za 3:2, ispostavit će se na kraju i konačnim rezultatom susreta.