AFRIČKI KUP NACIJA

Kakav meč: Kamerun nadoknadio 0:3 za samo 16 minuta, pa nakon penala osvojio 3. mjesto

Jedan promašaj u penal seriji odlučio pobjednika

Kamerun: Meč za pamćenje. AFP

I. Ć.

5.2.2022

Fudbalska reprezentacija Kameruna osvojila je treće mjesto na Afričkom kupu nacija nakon nestvarnog povratka u meč i boljeg izvođenja penala.

Rezultat je u regularnom dijelu susreta glasio 3:3, da bi na penalima Kamerunci odnijeli pobjedu sa 5:3.

Burkine Faso imali su veliku prednost, što dovoljno pokazuje da su u 49. minuti vodili sa 3:0, te se činilo da je ime pobjednika ovog meča poznat.

Golove su postizali Jago u 24. (Steeve Yago) i Kvataro (Djibril Ouattara) u 49. minuti. Šest minuta ranije Andre Onana je strpao loptu u svoju mrežu.

Kamerunci su odlučno ušli u završnicu susreta. U 71. minutu su postigli prvi gol, da bi do 87. minute stigli do izjednačenja (3:3) i na taj način se potpuno vratili u susret.

Prednost je prvo smanjio Bahoken u 71. minuti, da bi glavno ime Kameruna Vinsent Abubakar (Vincent) sa svoja dva gola vratio selekciju u igru.

Golman Kameruna Onana odbranio je Ibrahimu Blati Tureu (Toure) jedanaesterac, dok su svi domaći fudbaleri bili precizni i na kraju slavili sa 5:3.