Mane u krevetu s trofejom Afričkog kupa nacija: Elhamdulilah

Pobijedili Egipat nakon penal serije

Mane: Junak Senegala. Instagram

I. Ć.

7.2.2022

Fudbalska reprezentacija Senegala sinoć je osvojila Afrički kup nacija prvi put u historiji, nakon što je u penal seriji odlučujući penal realizovao Sadio Mane

Mane je mogao biti tračigar na meču, jer je u uvodnim minutama promašio jedanaesterac. Ali, kasnije se situacija preokrenula za njega, te je postao junak svoje selekcije.

Koliko ovaj trofej znači za njega, Mane je dokazao i fotografijom u krevetu s trofejom i zlatnom medaljom s Afričkog kupa nacija.

- Elhamdulillah - kratko je poručio Mane i tako se zahvalio Bogu za veliko dostignuće koje je postigao.

Podsjetimo, Senegal je do prvog trofeja u Afričkom kupu nacija stigao nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Egipta. Svih 120 minuta utakmice proteklo je bez golova, a onda je Senegal slavio rezultatom 4:2.