Liverpul majstorijama spriječio senzaciju, Čelzi se provukao u komšiluku

Meč na Enfildu obilježili spektakularni golovi Manea i Salaha

Mane: Zabio makazicama. AFP

19.2.2022

Momčad Liverpula došla je do očekivane pobjede protiv Noriča (3:1) u susretu 26. kola engleske Premijer lige, ali se za nju morala itekako namučiti.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a na samom početku drugog, tačnije u 48. minuti, Milot Rašica (Rashica) je šokirao Enfild i doveo goste u vodstvo.

"Redsi su okrenuli rezultat u svega tri minute. Prvo je Sadio Mane spektakularnim makazicama u 64. minuti poravnao rezultat.

Potom je u 67. Mohamed Salah majstorski pogodio poslije asistencije Alisona (Alissona).

Domaći su pitanje pobjednika riješili u 81. minuti, kada je na dodavanje Džordana Hendersona (Jordan) lijepo zabio novajlija Luis Diaz.

Čelzi je teškom mukom došao do tri boda u komšiluku protiv Kristal Palasa (0:1), a junak je bio Hakim Ziješ (Ziyech), koji je pogodio za pobjedu u 89. minuti.

Arsenal je rezultatom 2:0 savladao Brentford, dok je Sautempton s 2:0 slavio protiv Evertona.

Iznenađenje je priredio Votford, koji je u gostima pobijedio Aston Vilu s 0:1, a najubjedljiviji je bio Barnli, koji je s 0:3 nadigrao Brajton.