Pogledajte majstoriju: "Jorgandžije" konačno krenulo, Luis Suarez zabio s 40 metara

Visoka pobjeda Atletiko Madrida u Pamploni

Suares: Jedan od strijelaca. AFP

19.2.2022

Nakon šokantnog domaćeg poraza od Levantea (0:1), španski prvak Atletiko Madrid vratio se na pobjednički kolosijek, savladavši u Pamploni Osasunu s ubjedljivih 0:3.

"Jorgandžije" su povele već u 3. minuti, kada je pogodio Žoao Feliks (Joao Felix).

Najljepši trenutak utakmice desio se u 59. minuti, kada je Luis Suares (Suarez) iskoristio istrčavanje Serhija Erere (Sergio Herrera) i zabio s 40 metara. Asistirao mu je Feliks.

Konačan rezultat je u 89. minuti postavio Anhel Korea (Angel Correa), koji se našao u situaciju jedan na jedan s Hererom i bio je siguran.

Atletiko Madrid je nakon ove pobjede na učinku od 42 boda i drži četvrto mjesto, dok je Osasuna deveta s 32 boda.