Golijada u Lidsu: Gosti odnijeli vrijedne bodove u Mančester

Poveo je Junajted ekspresno u prvom poluvremenu, pogocima u 34. i 45. minuti

Fred je donio potpuni preokret Junajtedu. AFP

M. K.

20.2.2022

Duel 26. kola Premijeršipa odigrali su danas Lids i Mančester junajted, a nakon nešto više od 90 minuta vrlo dobre fudbalske predstave, slavili su gosti iz Mančestera s 2:4.

Poveo je Junajted ekspresno u prvom poluvremenu, u 34., te u 45. minuti pogađali su Megvajer (Maguire) i Fernandeš (Fernandes), da bi ranoj fazi nastavka domaćini stigli vrlo brzo do 2:2.

Prvo je Rodrigo pogodio u 53. minuti, da bi Rafinja (Raphinha) donio poravnanje u 54. minuti meča.

Ipak, da bodovi završen u Mančesteru pobrinuo se Fred koji je pogotkom u 70. minuti utakmice donio potpuni preokret gostima.

Na konačnih 2:4 postavio je Elanga u 89. minuti utakmice. Tako je Junajted odnio vrijedne bodove u borbi za plasman u Ligu prvaka ove godine.