Čelzijevo poluvrijeme iz snova, novi trijumf preporođenog Njukasla

Odigrano još pet utakmica 28. kola

Sjajna predstava "Plavaca". AFP

5.3.2022

Fudbaleri Čelzija došli su do ubjedljive pobjede na gostovanju kod Barnlija u susretu 28. kola engleske Premijer lige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi potom tim Tomasa Tuhela (Thomas Tuchel) "eksplodirao" u drugom dijelu i potpuno razbio domaćina.

Zabili su "Plavci" četiri gola, od čega su dva bila djelo Kaija Haverca (Havertz) u 52. i 55. minuti. Još su pogađali Ris Džejms (Reece James) u 47. i Kristijan Pulišić (Christian Pulisic) u 69. minuti.

Njukasl junajted je nastavio sa odličnim rezultatima, došavši do nove pobjede. Ovaj put "Svrake" su s 2:1 savladale Brajton, a posao su završili u razmaku od svega dva minuta golovima Rajana Frejzera (Ryan Fraser - 12.) i Fabijana Skara (Schar - 14.).

Gosti su u nastavku uspjeli smanjiti preko Luisa Danka (Lewis Dunk - 55.).

Aston Vila je s 4:0 savladala Sautempton, Brentford je s 1:3 uz het-trik Ajvana Tonija (Ivan Toney) pobijedio Norič, dok je Kristal Palas također kao gost bio bolji od Vulverhemptona.