Rapsodija "Kraljeva", golčine Kamavinge i Modrića

Real grabi ka tituli

Modrić: Zabio majstorski gol. AGENCIJE

5.3.2022

Real Madrid nastavio je pohod ka titulu prvaka Španije, savladavši večeras na Santiago Bernabeu ekipu Real Sosijedada s 4:1.

Gosti su prvi poveli u 10. minuti, kada je Mikel Ojarzabal (Oyarzabal) zabio iz penala, koji je prethodno skrivio Dani Karvahal (Carvajal).

Domaći tim je došao do poravnanja u 40. minuti. Luka Modrić je dodao za Eduarda Kamavingu (Camavinga), koji je sjajnim dalekometnim udarcem smjestio loptu iza leđa Aleksa Remira (Alex).

Tri minute kasnije potpuni preokret.

Luka Modrić je driblingom propisno obrukao Davida Silvu i majstorski zabio za 2:1.

U 76. minuti penal za Real, a siguran s bijele tačke za 3:1 bio je Karim Benzema. Francuzu je prethodno u 69. minuti poništen gol zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Marko Asensio (Marco) u 79. minuti poslije dodavanja Karvahala.

Real se ovom pobjedom učvrsio na čelu tabele s osam bodova više od drugoplasirane Sevilje.