LIGA PRVAKA

Bajern nanio težak poraz Salcburgu, Interu nedovoljna pobjeda u Liverpulu

Bajern je sa 7:1 pregazio sastav iz Austrije, dok je Inter, bez Edina Džeke, slavio 0:1 na "Enfildu", ali i ispao iz Lige prvaka

Popularni Leva slavi pogodak protiv Salcburga. AFP

Piše: M. K.

8.3.2022

Dvije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka odigrane su večeras u Mihnenu i Liverpulu.

Derbi večeri se igrao na "Enfildu" gdje je Inter gostovao kod Liverpula, nakon 90 minuta rezultat je bio 0:1 za Inter, koji se ipak morao oprostiti od Lige prvaka.

Inter je poveo preko Martineza u 62. minuti meča, a nedugo potom gosti ostaju sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Sančez.

U prvoj utakmici engleski tim je slavio s 0:2, što je bila, ipak, prevelika prednost "Redsa" uoči revanša.

Edin Džeko nije ulazio u igru.

U Minhenu prava katastrofa Salcburga i prolazak Bajerna u četvrtfinale.

Nakon 1:1 u Austriji, na "Alianc Areni" Bajern je do 23. minute vodio 3:0, i to golovima Levandovskog koji je od 12. do 23. minute pogodio tri puta mrežu gostiju, od toga dva puta iz penala.

Na 4:0 je povisio Gnabri u 31., a za 5:0 je pogodio Miler u 54. minuti. Na 5:1 je smanjio Kjergard u 70. minuti.

Nastavio je Bajern puniti mrežu gostiju, a do kraja su pogađali još Miler i Sane u 83. i 86. minuti za konačnih 7:1.

TOK UTAKMICA

Kraj.

90. - "Nerazuri" su pred pobjedom, ali i eliminacijom iz Lige prvaka.

88. - Sam finiš meča u Liverpulu. Inter vodi 0:1.

90. - Kraj utakmice u Minhenu, Bajern je slavio s nevjerovatnih 7:1!

86. - GOOOOOLL!! Nastavlja se ponižavanje austrijske ekipe u Minhenu, Sane pogađa za 7:1, na asistenciju Levandovskog!

83. - GOOOOOLL!!!! Sada je ogromnih 6:1 za Bavarce, strijelac je Miler!

75. - U ekipi Intera ulaze Galjardini, Darmijan i Korea, umjesto Brozovića, Damfriza i Martineza.

66. - I sa igračem manje pokušat će Inter doći do drugog gola. Očekujemo da u igru uđe i Edin Džeko.

69. - GOOLL!!! Salcburg preko Kjergarda smanjuje na 5:1.

63. - Samo što je poveo, Inter je ostao sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Sančez!

Martinez je donio prednost Interu. UEFA

62. - GOOOOOLLL!!! Inter vodi na "Enfildu" pogotkom Martineza!

58. - Pokušavaju gosti iz Milana da organizuju neku opasniju akciju, ali "Redsi" za sad zaustavljaju sve pokušaje Intera.

54.- GOOOOOOLL!! Sada je već 5:0 za Bajern! Totalni debakl Salcburga. Pogodak je postigao iskusni Tomas Miler.

47. - Diambrozio je u Interu zamijenio De Vrija.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme na obje utakmice. Bajern je, može se reći, već osigurao narednu fazu. U Liverpulu se očekuje napad Intera koji je u minusu od dva gola iz prvog meča.

45+5. - Kraj prvog dijela i u Liverpulu. Pogodaka nije bilo.

45. - Požutio je Vidal u ekipi Intera. U ekipi Liverpula žuti karton ima Žota.

45. - Završeno je prvo poluvrijeme u Minhenu.

40. - Bez većih uzbuđenja na "Enfildu", Bajern vodi 4:0 i može mirno igrati do kraja meča.

31. - GOOOL!!! Novi pogodak u mreži austrijske ekipe, Gnabri pogađa za 4:0!

30. - Nastavljen je susret u Liverpulu nakon kraćeg prekida. Nema pogodaka. U Minhenu je Bajern već jednom nogom u četvrtfinalu jer vodi 3:0.

26. - Utakmica u Liverpulu je prekinuta. Čini se kako je jednom navijaču na tribinama "Enfilda" pozlilo.

Dosta neizvjesna utakmica se igra u Liverpulu. AFP

23. - GOOOOOOOOLL!!! Nisu se gosti ni oporavilli od drugog gola Poljaka, a on im je već zabio i treći za velikih 3:0 u Minhenu!

21. - GOOOOOOOLL!!! Bajern očito želi riješiti meč u prvom poluvremenu, sada je već 2:0, strijelac je ponovo sjajni Poljak Levandovski i ponovo iz penala!!

17. - Na "Enfildu" se smjenjuju napadi oba tima, Salcburg je nakon primljenog gola krenuo ofanzivnije prema golu Bajerna.

12. - GOOOOL!!!!! Bajern vodi 1:0, strijelac je Robert Levandovski s bijele tačke.

4. - Inter je očekivano krenuo otvoreno od prve minute jer im treba rani pogodak, baš kao i Bajern u Mihnenu.

1. - Počeli su susreti u Liverpulu i Minhenu.

Može li Salcburg do senzacije?. UEFA

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratne utakmice osmine finala, i jednog od derbija Lige prvaka, između Liverpula i Intera na Enfildu, dok će u isto vrijeme u Minhenu snage odmjeriti favorizovani Bajern i sastav Salcburga.

Podsjećanja radi, Liverpul je već jednom nogom u četvrtfinalu nakon pobjede 0:2 na "Meaci", dok je prva utakmica drugog večerašnjeg duela, u Salcburgu, završena rezultatom 1:1.

Džeko je u Ligi prvaka ukupno postigao 25 golova do sad.

Najviše je tresao mrežu u elitnom takmičenju dok je nosio dres Rome, čak 15 puta. U Volfsburgu je pogodio četiri puta, a za Mančester siti i Inter po tri puta.

Liverpul je, na drugoj strani, ponovo oživio nakon povratka Salaha i Manea sa Afričkog kupa nacija, dok bi ova godina mogla biti i u znaku povratnika u odbranu, Van Dijka, koji je stub zadnje linije "Redsa".

Trener Simone Inzagi (Inzaghi) na teren od prve minute ovog puta nije poslao našeg kapitena Edina Džeku koji je ostao na klupi.

Inzagi se odlučio za sastav: Handanović, Škriniar, De Vrij, Bastoni, Damfriz (Dumfries), Vidal, Brozović, Čalhanoglu (Calhanoglu), Perišić, Sančez (Sanchez) i Martinez.

Na drugoj strani trener domaćih, Jurgen Klop (Klopp), odlučio se za sljedećih 11:

Alison (Alisson), Aleksander - Arnold (Alexander-Arnold), Matip, Van Dijk, Robertson, Tiago (Thiago), Fabinjo (Fabinho), Džons (Jones), Mane, Žota (Jota) i Salah.

Spomenimo i to da će naša zemlja večeras u Minhenu imati dva predstavnika.

Pored direktora Bavaraca, bivšeg "Zmaja" Hasana Salihamidžića, na utakmici će biti prisutan i izvršni direktor za sport u FSBiH, Elmir Pilav, koji je od strane UEFA-e angažovan kao kontrolor suđenja na "Alianc Areni".

Pilav će u večerašnjem susretu nadgledati suđenje poznatog francuskog sudije Klemena Turpina (Clement Turpin), te njegovih pomoćnika Nikolasa Danosa (Nicolas Danos) i Sirila Gringorea (Cyril Gringore).