Kolašinac i Marsej se radovali, Peljto dosudio penal

Osam golova u Ajndhovenu

Slavlje Kolašinca i saigrača. AFP

10.3.2022

Marsej bh. reprezentativca Seada Kolašinca (27) slavio je s 2:1 protiv Bazela u prvom susretu osmine finala Konferencijske lige, kojeg je sudio najbolji bh. sudija Irfan Peljto.

Oba gola za Marsej postigao je Arkadijuš Milik (Arkadiusz). Prvi iz penala u 19., a drugi u 68. minuti.

Kolašinac je počeo meč, a zamijenjen je u 78. minuti.

Spektakularan meč odigrali su PSV i Kopenhagen na Filips stadionu, gdje je bilo 4:4.

Prvi su poveli gosti preko Isaka Johanesona (Johannesson) u 6. minuti. Na 1:1 je poravnao Kodi Gakpo (Cody) u 21., da bi već dva minuta kasnije Kopenhagen postigao novi gol preko Pepa Biela. U 43. minuti Lukas Lerager je povosio na 1:3.

PSV je uspio smanjiti u 50. minuti golom Ritsua Doana, a onda su u 62. propustili doći do izjednačenja, kada je Gakpo promašio penal.

Gakpo se ipak iskupio osam minuta kasnije, zabivši za 3:3. Međutim, Biel u 78. zabija za novo vodstvo gostiju, ali Eren Zahavi u 85. spašava domaće poraza.

U ostalim mečevima, Lester je s 2:0 savladao Ren, dok je Bodo Glimt rezultatom 2:1 pobijedio Alkmar.