30. KOLO PREMIJER LIGE

Bordo i plavi tim podijelili bodove u vječitom derbiju

Prvo poluvrijeme utakmice na Koševo produženo je čak devet minuta zbog bakljada "Hordi zla" i nekoliko prekida

Bordo tim večeras igra ofanzivno od prve minute. PRINTSCREEN

Piše: M. K.

10.5.2022

Odigran je još jedan vječiti sarajevski derbi između Sarajeva i Željezničara, u okviru 30. kola Premijer lige BiH.

Nakon nešto više od 90 minuta prosječne fudbalske predstave konačan rezultat je bio 1:1, pred oko 8.000 gledalaca.

U utakmici, koju su obilježile bakljade domaćih i gostujućih navijača, te parole "Hordi zla" i "Manijaka" i nekoliko prekida, viđena su dva pogotka.

Poveo je bordo tim preko Suljića u 11. minuti nakon duge akcije domaćih tokom koje je i pogođena prečka. Potom su do kraja prvog dijela gosti imali mnogo sreće jer su fudbaleri Sarajeva pogodili prečku i stativu.

U nastavku kao kazna za te promašaje stiže gol Cocalića nakon jednog prekida u 66. minuti meča.

Rezultat 1:1 je ostao do kraja utakmice.

TOK UTAKMICE

Kraj.

90.- Sada se igra uglavnom odvija između dva kaznena prostora.

86. - Ulazi se u sam finiš meča, kako sad stvari stoje ovaj će derbi završiti bez pobjednika.

80.- Nekoliko izmjena kod domaćina. Bodul i Šećerović ulaze umjesto Varešanovića i Ahmetovića, dok je Oremuš zamijenio Kapića.

77. - Hajdarević je pokušao kod Želje, ali ostaje 1:1.

72. - Sada izjednačena utakmica na Koševu. Izašao je Hebibović u međuvremenu, a ulazi Čataković.

69. - Kobiljar mijenja Suljića u ekipi Sarajeva.

67. - GOOOOOOOOOOLL!!! Plavi su poravnali na 1:1 nakon jednog prekida i gužve pred golom Sarajeva. Gol je pripisan Cocaliću, iako se sumnja da je loptu dirao i Dupovac.

60. - Dobar dribling Suljića, ali odbrana Plavih interveniše na vrijeme.

56. - Ahmetović je imao šansu, ali gosti uspijevaju odbraniti svoju mrežu.

51. - Bordo tim i u nastavku opasan, ali Plavi su se oslobodili onog velikog pritiska Sarajeva iz prvog dijela.

48. - Sada su "Manijaci" napravili bakljadu.

46. - Nastavljena je utakmica na Koševu.

45+9. - Kraj prvog poluvremena.

45+2. - Devet minuta još će se igrati u prvom dijelu.

45. - Bit će mnogo sudijske nadoknade zbog dva duža prekida uzrokovana bakljadama.

40. - Ne dešava se mnogo toga u derbiju. Požutio je u međuvremenu Galić kod Željezničara.

35. - Ponovo bakljada navijača Sarajeva, novi prekid meča.

32. - Zaprijetili su sada i gosti, ali dobro interveniše Dupovac. Prije toga zaradio je Kosorić prvi žuti karton na utakmici.

Slavit ćemo tvoje ime dok u nama srce bije. Ivica Osim, poručili su "Manijaci". GORAN ŠUMAR

28. - Na južnoj tribini pojavila se parola na kojoj su navijači Plavih ispisali: "Mirviću, dozvoli im da pale i mimo derbija".

26. - Povrijeđen je jedan od igrača Želje, ukazuje mu se pomoć.

23. - Svaki pokušaj napada Želje bordo tim prekida već na sredini terena, dosta rastrčan domaći sastav.

11. - GOOOOOOOOOOL!!!!! Vodi bordo tim, strijelac je Suljić!

6. - Nastavljena je utakmica nakon što je nestala velika dimna zavjesa na Koševu.

2. - Odmah prekid na startu meča, bakljada Hordi zla.

19. - Hebibović je nakon prečke pogodio i stativu. Plavi sada imaju mnogo sreće.

15. - Ofanziva Sarajeva na gol Plavih ne prestaje.

13. - Nedugo nakon vodstva bordo tim preko Hebibovića pogađa prečku.

Bakljada Hordi nakon pogotka za 1:0. GORAN ŠUMAR

1. - Počeo je duel Sarajeva i Željezničara na Koševu.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos vječitog derbija između Sarajeva i Željezničara, koji će ova dva kluba odigrati u okviru 30. kola Premijer lige BiH.

Bordo i plavi tim večeras će imati 146. takmičarski okršaj.

Za razliku od nekih ranijih, ovaj derbi osim prestiža, neće imati većeg rezultatskog značaja jer nijedan od dva sarajevska premijerligaša nema velike šanse za plasman u evropska takmičenja preko prvenstva.

U dosadašnjih 145 duela, plavi sa Grbavice su bili nešto uspješniji, ostvarivši 46 pobjeda, naspram 44 pobjede Sarajeva, dok je preostalih 55 mečeva završeno bez pobjednika.

Večerašnji meč će po prvi put u karijeri suditi sarajevski sudija Admir Musić, a njemu će asistirati Amir Kadić i Emir Zahiragić, obojica iz Sarajeva.

Što se sastava tiče, u posljednji trenutak trener Sarajeva Aleksandar Vasoski je ostao bez Dražena Bagarića zbog povrede kao i Selmira Pidre zbog stomačnih problema.

Sastav Sarajeva: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Đokanović, Ahmetović, VArešanović, Mujakić, Dupovac, Kapić, Suljić.

Na klupi su: Šahinović, Oremuš, Bodul, Šećerović, Islamović, Palić, I. Ramić, Kobiljar, Čataković

Iako je posjeta na Koševu daleko od one koju svi priželjkujemo kad je u pitanju najveća utakmica u BiH, ne sumnjamo da će "Manijaci" i "Horde zla" i večeras biti na nivou.