Velež pobjedom najavio finale Kupa BiH

U Mostaru pao Tuzla City

Haskić igrač odluke. FK VELEŽ MOSTAR

14.5.2022

Velež je u jednom od današnja tri susreta 31. kola Premijer lige BiH u Mostaru savladao Tuzla City s 1:0 i na pravi način najavio finale Kupa BiH, koje ga čeka 19. maja.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko prilika na obje strane. Prvi je zaprijetio Velež u 18. minuti preko Armana Džankovića, da bi tri minuta kasnije na suprotnoj strani uzvratio Petar Mišić.

Mišić je imao priliku i u 31. minuti, ali je na sreću po domaćina lopta otišla preko gola.

Velež je do gola došao u 59. minuti preko rezerviste Nermina Haskića, koji je pogodio poslije ubačaja Đanija Salčina iz kornera.

Mogao je domaći tim u 63. minuti do drugog gola. Haskić je zaobišao Nevresa Fejzića, ali nije imao prostora za udarac, zatim je vratio loptu za Demira Pecu koji je lijepo ciljao, međutim, lopta je otišla malo pored gola.

Velež je tako došao do 12. pobjede ove sezone, poslije koje je skočio na peto mjesto (41 bod).