PRVA LIGA FBIH

Igman prvi put u svojoj historiji postao premijerligaš

Igman u 30. kolu nije morao pratiti rezultat njihovih direktnih konkurenata GOŠK-a

Konjičani u Premijer ligi BiH. FACEBOOK

M. K.

5.6.2022

FK Igman prvak je Prve lige Federacije BiH za ovu sezonu i samim tim novi premijerligaš, prvi put u svojoj historiji.

U posljednjem 30. ligaškom kolu Igman je plasman potvrdio trijumfom protiv Goražda rezultatom 2:0.

U 54. minuti Alagić je konačno pogodio za 1:0, da bi plasman u viši rang potvrdio Hrelja pogotkom u 71. minuti za konačnih 2:0.

Igman tako nije morao pratiti rezultat njihovih direktnih konkurenata, ekipe GOŠK-a koja je kao gost savladala Simm Bau s 0:1.

Stadion u Konjicu bio je ispunjen do posljednjeg mjesta. FACEBOOK

Inače, u Konjicu vlada prava fudbalska euforija ovih dana, a danas pred utakmicu navijači Igmana su napravili korteo koji je stigao na stadion, a potom je uslijedila i bakljada.