Junak Tuzla Cityja: Iskoristio sam šansu i povjerenje trenera

Samo da nastavimo ovako, rekao je Nargalić

Nargalić: Postigao dva gola u nadoknadi meča. Screenshot

7.7.2022

Fudbaleri Tuzla Cityja pobijedili su u prvoj utakmici 1. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Tre Penea sa San Marina (2:0), a junak Tuzlaka bio je mladi Salko Nargalić.

On je postigao dva gola u sudijskoj nadoknadi, u 91. i 93., te tako doveo svoj tim na prag plasmana u narednu rundu. Nargalić je u igru ušao u 86. minuti, a nakon utakmice govorio je o svom sjajnom nastupu.

- Dobio sam priliku zadnjih deset minuta, postigao dva pogotka. Iskoristio sam šansu i povjerenje trenera. Samo da nastavimo ovako - poručio je Nargalić.

Revanš ove dvije ekipe igra se naredne sedmice.

Inače, Nargalić je dijete FK Sarajevo, a za tim sa Koševa je igrao do U19 tima. Onda je u februaru 2021. godine stigao u redove ljutog rivala Željezničara. Na Grbavici se nije nametnuo, pa je poslan na posudbu u Orašje gdje je odigrao 26 mečeva i postigao 11 golova.