Velež se novim porazom oprostio od Evrope

Loša predstava "Rođenih". FK VELEŽ MOSTAR

A. V.

28.7.2022

Fudbaleri mostarskog Veleža okončali su takmičenje u Konferencijskoj ligi.

"Rođeni" su poraženi i u revanšu od Hamrun Spartansa s Malte rezultatom 1:0, baš kao i u prvom meču.

Gol za pobjedu Hamruna postigao je Žoni (Jonny) u 15. minuti.

90' - Devet minuta nadoknade.

83' - Velež je potpuno nemoćan i sve je jasnije da ne može do preokreta.

64' - Haskić je sa šest-sedam metara promašio glavom. Velika prilika za Velež.

57' - Anđušić je ušao umjesto Radovca. Ide Osim na sve ili ništa.

57' - Traje pritisak Veleža, ali bez prave prilike.

54' Šut Pantelića blokiran, na kraju veliki promašaj Hasanovića poslije kornera.

48' - Radovac je loše šutirao.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme na Malti. Hamrun Spartans vodi 1:0 golom Žonija iz 15. minute.

45' - Dodo je pogodio stativu. Moglo je biti 2:0.

39' - Osim je napravio prvu izmjenu. Umjesto Halilovića ušao je Pavić.

39' - Bajrić je srušio Korbolana i zaradio žuti karton.

34' -  Sada je Velež imao dosta sreće. Žoni je s dva-tri metra uspio šutirati preko gola.

32' - Bogdanović je ponovo spasio Velež, izbacivši loptu u korner poslije udarca Bjeličića iz slobodnog udarca.

26' - Pauza za osvježenje.

23' - Šut Halilovića brani Boneljo. Pritisak Veleža, koji nema više šta da izgubi.

21' - Nova velika šansa za Velež. Radovac je šutirao preko gola.

19' - Velež je imao veliku priliku za poravnanje, ali je prečka zaustavila udarac Pantelića.

15' - Hamrun je poveo s 1:0. Strijelac je bio Žoni, kojem je asistirao Mašike.

11' - Prva prilika na utakmici za domaće. Hamrun je istrčao kontru, a Bogdanović je intervenisao u posljednji čas ispred Mašikea.

9' - Jako loš centaršut Halilovića.

8' - Sada prvi korner za Velež.

6' - Blokiran je šut Prše. Korner za Hamrun.

6' - Za sada bez prilika.

1' - Utakmica je počela!

19:45 - Sudi Estonac

Pravdu na večerašnjoj utakmici dijeli Estonac Juri Frišer (Frischer).

Asistirat će mu njegovi sunarodnjaci Veiko Motsnik, Sander Saga i Kristo Kuljastinen (Kulljastinen).

19:40 - Osim: Dobre i loše stvari

Trener Veleža Amar Osim je u najavi utakmice istakao kako postoje dobre i loše stvari.

- Loša stvar je što imamo rezultat koji nije optimalan, loša stvar je što smo vidjeli da njihova ekipa ima dosta kvaliteta, a dobra stvar je što znamo neke stvari koje nismo znali prije prve utakmice. Drugačije je kada igraš s nekim uživo, a drugačije kada gledaš utakmicu na TV protiv trećeg protivnika. Treba da uradimo sve što je u našoj moći, što nismo uradili u prvoj utakmici - rekao je Amar Osim.

19:30 - Poznati sastavi

Poznati su sastavi za večerašnji meč, u koji će Velež ući s tri nova igrača u odnosu na prvi duel.

Amar Osim je odlučio na klupi ostaviti Antu Pavića, Nemanju Anđušić i Dženana Zajmovića, dok će umjesto njih na teren Adin Bajrić, Omar Pršeš i Đorđe Pantelić.

Hamrun Spartans: Boneljo, Borg, Emerson, Bjeličić, Korbolan, Kamenculi, Prša, Gilamije, Žoni, Mašike, Dodo.

Velež: Bogdanović, Bajrić, Ikić, Zeljković, Halilović, Pršeš, Radovac, Hasanović, Ćosić, Haskić i Pantelić.