"Petarda" Napolija u Veroni

Tim Lučana Spaletija neumoljiv na startu nove sezone

Osimen: Strijelac drugog gola. AGENCIJE

15.8.2022

Fudbaleri Napolija ubjedljivom pobjedom krenuli su u novu sezonu italijanske Serije A.

Gostovao je tim Lučana Spaletija (Luciano Spalletti) u Veroni i slavio s 2:5, iako je domaći tim prvi došao do prednosti.

U 29. minuti je mrežu Aleksa Mereta (Alex) pogodio Kevin Lasanja (Lasagna).

Napoliju je za izjednačenje trebalo samo osam minuta. Kviča Kvaračhelija (Khvicha Kvaratskhelia) je bio strijelac poslije asistencije Irvinga Lozana (Hirving).

Do odlaska na odmor gosti su uspjeli preokrenuti rezultat, a za 1:2 je u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena pogodio Viktor Osimen (Victor Osimhen).

Na samom startu drugog dijela, tačnije u 48. minuti, domaći su poravnali preko Tomasa Anrija (Thomas Henry).

Međutim, Pjotr Zielenski (Piotr Zielinski) je u 55. minuti vratio prednost Napolitancima, koji su do kraja zabili još dva gola.

Prvo je Stanislav Lobotka u 65. povisio na 2:4, da bi konačan rezultat postavio Mateo Politano (Matteo) u 79. minuti.

Debi za Veronu u Seriji A večeras je upisao bh. napadač Milan Đurić (32), koji je ušao u igru u 72. minuti.