Arsenal kao preporođen: Nova pobjeda za ostanak na maksimalnom učinku

"Topnici" se prošetali kroz Bornmut

"Topnici" došli do treće pobjede. TWITTER

20.8.2022

Fudbaleri Arsenala nastavili su sa sjajnim ovosezonskim igrama, upisavši treću pobjedu u isto toliko odigranih utakmica.

Tim Mikela Artete je u sklopu 3. kola kao gost savladao Bornmut s ubjedljivih 0:3.

Dva gola postigao je Martin Edegor (Odegaard), u 5. i 11. minuti, a u strijelce se upisao i Vilijam Saliba (William - 54.).

Arsenal je u 73. minuti postigao još jedan gol preko Gabrijela Žezusa (Gabriel Jesus), koji je poništen zbog ofsajda nakon intervencije VAR-a.

"Topnici" su s maksimalnih devet bodova trenutno vodeći u Premijeršipu, dok je Bornmut s tri osvojena bida na 14. mjestu.