OLD FIRM

Seltik deklasirao Rendžers u najvećem škotskom derbiju

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih 45 minuta nakon kojih je domaćin imao prednost od 3:0

Dominacija Seltika. AGENCIJE

3.9.2022

U prvom ovosezonskom Old Firmu, najvećem derbiju škotskog fudbala Seltik je na svom stadionu deklasirao Rendžers s 4:0 u susretu 6. prvenstvenog kola.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih 45 minuta nakon kojih je Seltik imao prednost od 3:0.

Dvostruki strijelac bio je Liel Abada (8', 40') koji se u oba navrata odlično snašao pred protivničkim golom te udarcima sa sedam-osam metara svladavao Džona Meklofilina (Jon McLaughlina), a jedan pogodak postigao je Žota (Jota - 32') nakon što je fantastično primirio dodavanje Metjua O'Rajlija (Matthew O'Riley) i zatim iz teške pozicije iskosa lobovao protivničkog golmana.

Konačni rezultat postavio je rezervista Dejvid Turnbul (David Turnbull - 78') nakon kardinalne pogreške golmana Rendžersa koji mu je praktički dodao loptu.

Vodeći Seltik ovim trijumfom zadržao je stopostotni učinak s 18 bodova, pet više od drugog Rendžersa.

Poštovani čitaoci, ovo je nova Facebook stranica portala Avaza. Za pobjedu istine nad lažima, kliknite na ovaj link i zapratite stranicu Avaz.ba.