Juventusu bod na Artemio Frankiju, Jović promašio penal za Fiorentinu

Treći ovosezonski remi "Stare dame"

Milik je bio strijelac jedinog gola za goste. TWITTER

3.9.2022

Juventus nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Fiorentine u 5. kolu italijanske Serije A.

Meč na Artemio Frankiju završen je rezultatom 1:1, a gosti iz Torina imali su odlično otvaranje, nakon što je već u 9. minuti za 0:1 pogodio Arkadijuš Milik (Arkadiusz).

Poljskom napadaču to je bio prvijenac u dresu "Stare dame", koju je pojačao ovog ljeta, stigavši na posudbu iz Marseja.

Odbrana Juventusa kapitulirala je u 29. minuti, kada je za poravnanje zabio Kristijan Kuame (Cristian Kouame).

Imala je Fiorentina priliku doći do preokreta u 44. minuti, kada joj je dosuđen penal, ali je Luka Jović bio neprecizan s bijele tačke.

Juventus je trećim remijem ostao na učinku od devet bodova, dok Fiorentina ima šest.

Poštovani čitaoci, ovo je nova Facebook stranica portala Avaza. Za pobjedu istine nad lažima, kliknite na ovaj link i zapratite stranicu Avaz.ba.