Barcelona se prošetala kroz Sevilju, Pjanić ponovo bez prilike za igru

Sjajan gol Levandovskog, Kunde upisao dvije asistencije

Levandovski: Pogodio iz poluvoleja. TWITTER

3.9.2022

U derbiju 4. kola španske La Lige, Barcelona ja slavila na Ramon Sančez Pizhuanu protiv Sevilje s ubjedljivih 0:3.

Prvi gol bio je djelo Rafinje (Raphina), koji je pogodio glavom u 21. minuti za vodstvo gostiju.

Na 0:2 je u 36. sjajnim golom iz poluvoleja povisio Robert Levandovski (Lewandowski) poslije asistencije Žila Kundea (Jules Kounde).

Ponovo se Kunde našao u ulozi asistenta u 50. minuti, a svoj prvijenac za katalonski tim postigao je Erik Garsija (Eric Garcia).

Miralem Pjanić (32) ni večeras nije dobio ni minut od trenera Barce Ćavija Ernandesa (Xavi Hernandez), koji sedmicama uporno tvrdi kako je bh. reprezentativac u njegovim planovima.

Barcelona je trenutno na drugoj poziciji s 10 bodova, što je dva manje od vodeće Real Madrida.

Sevilja je tek na 17. mjestu i ima jedan bod.

Poštovani čitaoci, ovo je nova Facebook stranica portala Avaza. Za pobjedu istine nad lažima, kliknite na ovaj link i zapratite stranicu Avaz.ba.