Kapiten bh. reprezentacije igrao do 71. minute

7.9.2022

Sa utakmice na Meaci - Avaz
+4

Fudbaleri Intera našeg Edina Džeke novu sezonu Lige prvaka započeli su porazom na svom terenu od Bajern Minhena (0:2). Bavarci su bili bolji rival i na kraju zasluženo slavili.

Poveli su u 25. minuti pogotkom Leroja Sanea (Leroy) nakon sjajnog proigravanja Džošue Kimiha (Joshua Kimmich). Gosti iz Minhena su imali još prilika, ali su na drugi gol čekali sve do 66. minute. Jedna sjajna akcija Bajerna, na kraju Sane šutira, a nespretnom reakcijom Danilo D'Ambrozio šalje loptu u vlastitu mrežu.

Edin Džeko je igrao do 71. minute. Osim Džeke, večeras je u Ligi prvaka zaigrao još jedan bh. reprezentativac Sead Kolašinac. On je igrao od 70. minute u porazu svog Marseja kod Totenhema 2:0.

Od ostalih rezultata vrijedi istaći visoku pobjedu Napolija protiv Liverpula od čak 4:1, Barcelona je sa 5:1 bila uvjerljiva protiv Viktorije Plzen, a Atletiko Madrid je probio bunker Porta tek u sudijskoj nadoknadi, a onda je uslijedila drama na Vanda Metropolitanu. Porto je poravnao u šestoj minuti nadoknade, da bi Antoan Grizman (Antoine Griezmann) u posljednjim sekundama donio pobjedu "Jorgandžijama".

TOK UTAKMICA!

90' - Kraj na Meaci, Inter - Bajern 0:2. Kraj je i na ostalim terenima.

90' - Sama završnica utakmice. Tri minute sudijske nadoknate na Meaci. Bajern vodi sa 2:0.

82' - Galjardini mijenja Čalhanoglua. Inzagi je izvršio svih pet izmjena, ali se ništa nije promijenilo u igri Intera. I dalje su "Nerazuri" bez pogotka. 0:2.

81' - GOL! Totenhem - Marsej 2:0: Spursi u pet minuta dolaze do dva pogotka, ponovo je strijelac Ričarlison!

77' - Dvostruka izmjena kod Bajerna. Upamekano i Gnabri ulaze umjesto De Ligta i Komana.

76' - GOL! Totenhem - Marsej 1:0: Ričarlison je pogodio, Spursi su konačno uspjeli iskoristiti igrača više. Perišić je upisao asistenciju za gol Brazilca.

71' - GOL: Barcelona - Viktorija Plzen 5:1: Feran Tores je asistirao Levandovskom za het-trik, a tri minute kasnije i sam se upisuje u listu strijelaca. Petarda Katalonaca.

71' - Četiri izmjene pravi InzagiEdin Džeko napušta igru, a umjesto njega je Hoakin Korea. Izašao je i Damfris, na terenu je Darmijan, dok je Di Marko zamijenio Bastonija. U igri je i De Fraj, na klupu ide Škrinjar.

70' - Totenhem - Marsej 0:0: Sead Kolašinac je u igri, zamijenio je Klausa.

68' - GOL: Barcelona - Viktorija Plzen 4:1: Katalonci završavaju posao, het-trik je postigao sjajni Levandovski!

66' - Lijepa akcija Bavaraca, Sane na kraju šutira, a D'Ambrozio ne uspijeva to očistiti, nego je skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Njemu je pripisan autogol.

66' - GOL! Ponovo Sane pogađa! Bajern ima sigurnu prednost na Meaci!

61' - Izmjena u Bajernu, Gerecka mijenja Sabicera.

59' - Inter pokušava kreirati neki napad, ali ništa konkretno.

54' - Džeko je šutirao glavom nakon kornera, a lopta je pogodila jednog igrača Bajerna. Fudbaleri Intera su tražili penal, ali je sudija Turpin pokazao da se igra nastavi.

51' - VAR: Atletiko Madrid - Porto 0:0: Zbog ofsajda je poništen gol Kokea.

50' - Prilika za Džeku, ali brani Manuel Nojer, ostaje 0:1.

50' - GOL: Napoli - Liverpul 4:1: Diaz smanjuje u Napulju. Prava golijada na stadionu Diego Armando Maradona.

48' - GOL: Napoli - Liverpul 4:0: Šta se dešava sa Redsima, Zjelinski je postigao drugi gol večeras. Liverpulu prijeti katastrofa!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Meaci.

46' - Nastavak i ostalih susreta.

Napoli razbija "Redse" - Avaz
+5

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola grupne faze Lige prvaka između Intera i Bajern Minhena. Uporedo ćemo pratiti dešavanja i na ostalim terenima.

45' - Poluvrijeme na Meaci, Bajern vodi sa 1:0. Kraj prvih 45 minuta i na ostalim terenima.

45' - GOL: Barcelona - Viktorija Plzen 3:1: Levandovski stiže do novog pogotka. Iskoristio je Poljak asistenciju Dembelea i po drugi put večeras matirao Staneka.

44' - GOL: Napoli - Liverpul 3:0: Đovani Simeone je u igru ušao umjesto povrijeđenog Osimhena, a tri minute kasnije pogađa! Liverpul na koljenima!

44' - GOL: Barcelona - Viktorija Plzen 2:1: Češki tim se vraća u igru, Sikora smanjuje zaostatak.

42' - GOL: Klub Briž - Bajer Leverkuzen 1:0: Sila postiže gol na asistenciju Skova Olsena, Briž vodi protiv "Apotekara".

39' - Opasno je bilo pred golom Intera! Fudbaleri Bajerna su uputili tri šuta u jednom napadu, brane se Onana i defanzivci, a na kraju Sabicer šutira pored gola.

37' - Bez pravih šansi za Inter, "Bavarci" imaju kontrolu nad ovim susretom.

35' - GOL: Barcelona - Viktorija Plzen 2:0: Robert Levandovski sada postiže gol, to mu je prvi za Katalonce u Ligi prvaka.

32' - GOL: Napoli - Liverpul 2:0: Angisa je pogodio na asistenciju Zjelenskog.

25' - GOL! Leroj Sane pogađa, Bajern vodi na Meaci! Kimih je upisao asistenciju.

20' - Naš reprezentativac je sada napravio prekršaj nad De Ligtom.

17' - Džeko dobro razigrava svoje saigrače. Odlično igra leđima, a kao i uvijek odvlači protivničke igrače na sebe i svojim saigračima ostavlja nešto više prostora.

O tome piše i italijanski novinar Paolo Meničući, koji izvještava sa Meace.

- Sjajna vještina Džeke na centru gdje je okružen s nekoliko igrača Bajerna. Kada je riječ o čistom talentu, ne može se mnogo napadača porediti sa Bosancem - napisao je Meničući.

Objava Meničućija koji izvještava sa Meace. Screenshot

15' - Zanimljiv podatak. Tomas Miler je jedini u sastavu Bajerna koji je igrao u finalu Lige prvaka 2010. godine protiv Intera. Podsjećamo, "Nerazuri" su tada na krilima Dijega Milita pobijedili sa 2:0.

13' - GOL: Barcelona - Viktorija Plzen 1:0: Gol na Nou Kampu, Frank Kesi je pogodio za vodstvo katalonskog kluba.

9' - Miler je sada šutirao na gol Intera, ali siguran je Onana. Kamerunac je večeras dobio prednost u odnosu na Samira Handanovića.

6' - Lautaro je zaprijetio, ali bez većih opasnosti po gol Nojera. Džeko je proigrao Argentinca, bila je to prva šansa za domaći tim.

5' - GOL: Napoli - Liverpul 1:0: Pao je prvi gol na večerašnjim utakmicama koje su počele od 21 sat. Napoli je poveo protiv Liverpula, Zjelinski je pogodio s penala!

3' - Prvi pokušaj Bavaraca. Kimih je šutirao, ali brani Onana.

1' - Počela je utakmica na Đuzepe Meaci. Krenuli su i ostali susreti.

1' - Podsjetimo, ranije danas Ajaks je pobijedio Rendžers sa 4:0, a Sporting je na gostovanju kod Ajntrahta bio bolji sa 3:0.

0' - Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je na klupi za meč Marseja i Totenhema.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko od prve minute predvodi napad "Nerazura".

Sastavi za meč na Meaci:

Inter: Onana, D'Ambrozijo, Škrinjar, Bastoni, Damfris, Mikitarijan, Brozović, Čalhanoglu, Gosens, Martinez i Džeko.

Bajern: Nojer, Pavar, De Ligt, Hernandez, Dejviz, Sabicer, Kimih, Koman, Miler, Sane i Mane.