BUNDESLIGA

Bajern u ozbiljnoj krizi: Poraz od Augzburga i četvrti uzastopni meč bez pobjede

Njemački prvak ponovo kiksao

Bavarci neprepoznatljivi. TWITTER

17.9.2022

Njemački prvak Bajern Minhen nalazi se u ozbiljnoj krizi.

Bavarci su na gostovanju kod Augzburga našeg Ermedina Demirovića (24) pretrpjeli prvi ovosezonski poraz i četvti uzastopni meč ostali bez pobjede.

Slavili su domaći s 1:0 golom Mergima Beriše (Berisha) iz 59. minute.

Epitet junaka ponio je i Rafal Gikijevič (Gikiewicz), koji je činio čuda na golu, zaustavivši sve pokušaje gostiju.

Demirović je igrao do 67. minute, kada ga je na terenu zamijenio Mads Pedersen. Njegovoj ekipi ovo je bila druga uzastopna, a ukupno treća pobjeda ove sezone.

Borusija Dortmund je u rurskom derbiju savladala Šalke s 1:0, a tri boda joj je donio Jusufa Mukoko (Youssoufa Moukoko) golom u 79. minuti.

U ostalim utakmicama Ajtraht iz Frankfurta je u gostima savladao Štutgart s 1:3, dok su Bajer Leverkuzen i Verder Bremen odigrali 1:1.