Son briljirao, Totenhem potopio Lester

Rapsodija "Pijetlova"

Son: Prvo ime utakmice. TWITTTER

17.9.2022

Totenhem je u susretu 8. kola engleske Premijer lige pred domaćim navijačima deklasirao Lester s 6:2.

Prvi do vodstva su, pak, došli gosti i to u 6. minuti golom Jurija Tilemansa (Youri Tielemans) s bijele tačke.

Samo dvije minute kasnije Hari Kejn (Harry Kane) je poslije dodavanja Dejana Kuluševskog glavom poravnao rezultat.

U 21. minuti domaći su došli do preokreta. Ivan Perišić je sjajnim centaršutom pronašao Erika Dajera (Eric Dier), koji je glavom zabio za 2:1.

Međutim, gosti su uspjeli poravnati u 41. minuti golom Džejmsa Medisona (James Maddison), kojeg je uposlio Timoti Kastanj (Timothy Castagne).

Drugo poluvrijeme započelo je golom Rodriga Bentankura (Bentancur), koji je iskoristio veliku grešku gostiju u 47. minuti i zabio za novo vodstvo domaćina. Potom je u 73. minuti asistirao Hjeon Min Sonu ( Heung-Min) kod gola za 4:2.

Son je u 84. minuti na asistenciju Kejna pogodio za 5:2, da bi het-trikom u 88. postavio konačan rezultat.

Totenhem se večerašnjom pobjedom, petom ove sezone, probio na drugo mjesto i ima 17 bodova, dok je Lester pretrpio već šesti poraz iz sedam mečeva i ostao je zakovan za dno sa samo jednim bodom.