Dudić burno reagovao na pitanje novinara: Ko je provocirao navijače?

Od prve minute mi se psuje iza klupe, rekao je Dudić

Dudić: Šta sam skakao? Pa šta trebam?. Screenshot

19.9.2022

Velež i Sarajevo odigrali su bez pobjednika (1:1) u derbiju 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Osim dva pogotka, utakmicu u Gabeli obilježili su ispadi pojedinih navijača Veleža koji su vrijeđali svog doskorašnjeg trenera, a sada šefa stručnog štaba Sarajeva Feđu Dudića.

Od početka utakmice su upućivali psovke prema Dudiću, a sve je kulminiralo u 73. minuti kada je Sarajevo došlo do izjednačenja preko Dala Varešanovića. Tada su pojedini navijači Veleža gađali Dudića čašama s pivom.

Potom je nakon obraćanja medijima Dudić dobio pitanje koje ga je izrevoltiralo. Jedan novinar je pitao Dudića zašto je provocirao navijače Veleža radovanjem i zašto nije pokazao poštovanje prema bivšem klubu.

- Ko je provocirao navijače? Ušao je Emir Hadžić u teren, ja sam stajao tu… Šta sam skakao? Pa šta trebam? Od prve minute mi se psuje iza klupe. Jeste bili tu? Što to ne prokomentarišete? Neću da odgovaram na ova pitanja - odgovorio je Dudić i potom se okrenuo u svlačionicu.