LA LIGA

Barcelona teškom mukom savladala Seltu i pobjedom najavila El Klasiko

Iako je Barcelona nestala u drugom poluvremenu, nije kažnjena i ovim trijumfom je zadržala lidersku poziciju

Pedri: Junak Barcelone. AP

10.10.2022

Barcelona je pobijedila Seltu (1:0) na svom terenu u okviru 8. kola La Lige i na najbolji način najavila El Klasiko i duel protiv Real Madrida koji se igra naredne nedjelje.

Jedini pogodak na Nou Kampu viđen je u 17. minuti, a strijelac je bio mladi Pedri. Barcelona je teškom mukom uspjela sačuvati prednost iz prvog dijela. U posljednjih pola sata utakmice igrači Selte su prijetili sa svih strana, ali nisu mogli do pogotka. Oko gola Andrea Ter Štegena je sijevalo sa svih strana, no Nijemac je na kraju sačuvao svoju mrežu.

Iako je Barcelona nestala u drugom poluvremenu, nije kažnjena i ovom pobjedom je zadržala lidersku poziciju.