Briž nerješiva enigma za Atletiko, Napoli novim trijumfom nad Ajaksom završio posao

Odigrana dva susreta četvrtog kola u grupama A i B

Bez golova na Vanda Metropolitanu. TWITTER

12.10.2022

Danas su u terminu od 18:45 sati odigrana dva susreta četvrtog kola Lige prvaka.

Briž je i četvrtu utakmicu uspio ostati neporažen, odigravši 0:0 u gostima s Atletiko Madridom, kojeg je prošle sedmice pred domaćim navijačima savladao s 2:0.

Time je ostao na prvom mjestu grupe B s 10 bodova, te došao nadomak plasmana u osminu finala, dok je Atletiko ostao na četiri boda.

Tablice omogućuje Sofascore

Napoli je u susretu grupe A ponovo bio bolji od Ajaksa, kojeg je prošle sedmice u Amsterdamu deklasirao s 1:6.

Ovaj put je u Napulju bilo 4:2 za tim Lučana Spaletija (Luciano Spalletti), koji je s dva rana gola Irvinga Lozana (Hirving) iz 6. i Đakoma Raspadorija (Giacomo) iz 16. minute došao do velike prednosti.

Dejvi Klasen (Davy Klaassen) je u 49. minuti smanjio na 2:1, da bi Kviča Kvaratškelia (Khvicha Kvaratskhelia) iz penala u 62. minuti vratio Napoliju dva gola prednosti.

Stiven Bergvajn (Steven Bergwijn) je s bijele tačke u 83. minuti pogodio za 3:2, a konačan rezultat postavio je Viktor Osimhen (Victor) u 90. minuti.

Napolitanci su tako stigli do četvrte pobjede i ovjerili plasman u osminu finala, dok je Ajaks pretrpio treći poraz i to uzastopni.