Šou Liverpula na Ajbroksu, Salah postigao najbrži het-trik u historiji

"Redsi" brojali do sedam u Glazgovu

Salah: Ispisao historiju. TWITTER

12.10.2022

Pored grupe C, večeras su u Ligi prvaka odigrani i susreti 4. kola u grupama A, B i D.

Liverpul je s čak 1:7 slavio na gostovanju kod Rendžersa u utakmici grupe A koju je obilježio Mohamed Salah.

Skot Arfild (Scott Arfield) je u 17. minuti šokirao goste, koji su se uspjeli vratiti i poravnati preko Roberta Firmina u 24. minuti.

Isti igrač je u 55. minuti zabio za preokret, a onda je u preokret engleske momčadi režirao Roberto Firmino golovima u 24. i 55. minuti. Firmino je asistirao Darvinu Nunjezu (Darwin Nunez) u 66. minuti za 1:3, a onda je uslijedio šou Salaha.

Egipćanin je u razmaku od svega pet minuta postigao tri gola. Pogađao je u 76., 80. i 81. minuti i time postigao najbrži het-trik u historiji ovog takmičenja. Sva tri puta se u ulozi asistenca našao Diogo Žota (Diogo Jota).

"Redsi" su tako došli do treće uzastopne pobjede, kojom su se približili plasmanu u osminu finala.

A do pobjede je došao i Totenhem, koji je u sklopu grupe D s 3:2 savladao Ajntraht. Zasluge za to pripale su Son Hjeon Minu (Heung-Min) i Hariju Kejnu (Harry).

Son je postigao dva gola, u 20. i 36. minuti, dok je Kejn pored gola iz penala u 28. minutu, upisao i asistenciju.