Čelzi pobjedom u Salzburgu izborio nokaut fazu

Tim našeg Amara Dedića odlučivat će o plasmanu dalje u posljednjem kolu

Dedić: Odigrao cijeli meč. UEFA

25.10.2022

Salzburg bh. reprezentativca Amara Dedića (20) pretrpio je prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Austrijski prvak je u petom kolu grupe E na domaćem terenu izgubio od Čelzija rezultatom 1:2.

Gosti su poveli sjajnim golom Matea Kovačića iz 23. minute, a poravnanje domaćem timu je nakon brze kontre u 49. minuti donio Žunior Adamu (Junior).

Pobjedu Čelziju u 64. minuti donio je Kai Havert (Havertz) pogodivši efektno poslije asistencije Kristijana Pulišića (Christian Pulisic).

Dok je Čelzi potvrdio prvo mjesto, Salzburg je unatoč porazu zadržao šanse za plasman u osminu finala.

U posljednjem kolu sljeduje mu gostovanje Milanu, što će vjerovatno biti izravan duel za plasman dalje.

Dedić je večeras odigrao cijeli meč i za svoj nastup prema Sofascoreu dobio ocjenu 7.2.

Tablice omogućuje Sofascore

Istovremeno je na Ramon Sančez Pizhuanu odigran susret petog kola grupe G između Sevilje i Kopenhagena, u kojem se radovao domaći tim.

Slavili su Andalužani rezultatom 3:0, te tako zadržali kakve-takve šanse za plasman dalje.

Poveli su preko rezerviste Jusefa En Nesirija (Youssef En Nesyri) u 61. minuti, a pobjedu su im golovima u 88. i 92. minuti ovjerili Isko (Isco) i Gonzalo Montijel (Montiel).

Sevilja je ostala na petom mjestu i ima dva boda manje od Borusije Dortmund, koja večeras dočekuje Mančester siti.

U posljednjem kolu Sevilja će gostovati Mančester sitiju, dok će Borusija Dortmund u goste Kopenhagenu.