IZBORILI PLASMAN DALJE

Ovo može samo fudbal: Ludnica u Portovom avionu nakon šokantnog kraja utakmice u Madridu

Atletiku je trebao trijumf protiv Bajera, a Karasko je promašio jedanaesterac u osmoj minuti nadoknade

Veliko slavlje igrača i stručnog štaba Porta. Twitter

27.10.2022

Fudbaleri Porta su saznali na nesvakidašnji način da su izborili plasman u osminu finala Lige prvaka. Portugalska ekipa se već spremila za povratak kući iz Belgije, a u avionu je došla sretna vijest iz Španije.

Nakon šokantnog kraja u Madridu, gdje je prvo završen susret Atletika i Bajer Leverkuzena, pa je onda sudija vraćao igrače na teren da se izvede penal, do promašaja Janika Karaska (Yannick Carrasco), "Jorgandžije" su ostale i bez matematičkih šansi da prođu grupu.

Porto je jučer kao gost bio bolji od Klub Briža sa 4:0, a kako je Atletiko na svom terenu remizirao sa Bajerom (2:2), postalo je jasno da ekipa Diega Simeonea nema šanse za plasman među 16 najboljih ekipa u Ligi prvaka.

Igrači Porta su u avionu pratili penal koji je Atletiko imao u čak osmoj minuti nadoknade. Da je Karasko pogodio, Atletiko bi ostao u igri za prolaz dalje. Nakon njegovog promašaja došlo je erupcije oduševljenja fudbalera Porta.