Bajern demonstrirao silu: Šest golova Majncu za povratak na prvo mjesto

Bavarci vezali treću pobjedu

Tel i Čupo Motan: Pogađali za Bavarce. TWITTER

29.10.2022

Aktuelni njemački prvak Bajern Minhen je u susretu 12. kola na Alijanc Areni razbio Majnc s 6:2 i vratio se na prvo mjesto.

Već u 5. minuti Serž Gnabri (Serge Gnabry) je pogodio na asistenciju Sadija Manea i doveo Bavarce u vodstvo.

Džamal Musijala (Jamal Musiala) je u 28. povisio na 2:0, a Mane u 43. riješio pitanje pobjednika nakon što je prethodno promašio penal.

I gosti su u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena promašili penal preko Džonatana Burkarda (Jonathan Burkardt), ali je minut kasnije Silvan Vidmer (Widmer) zabio za 3:1.

Tim Julijana Nagelsmana (Julian Nagelsmaan) nastavio je u istom ritmu i u drugom poluvremenu. Postigao je još tri gola, a pogađali su Leon Gorecka (Goretzka, 58.), Matis Tel (Mathys - 79.) i Erik Maksim Čupo Motan (Eric Maxim Choupo-Moting - 86.).

Tri minute prije šestog gola Bavaraca gosti su postigli svoj drugi preko Markusa Ingvartsena (Marcus).

U ostalim utakmicama, Lajpcig je s 2:0 slavio protiv Bajer Leverkuzena, dok je Volfsburg s 4:0 deklasirao Bohum.

Augsburg bh. reprezentativca Ermedina Demirovića (24) poražen je u gostima kod Štutgarta s 2:1.