Crna sedmica za Atletiko: Simeoneov tim poražen u 99. minuti

Još jedan šok nakon ispadanja iz Lige prvaka

Simeone: Nije mu lako. TWITTER

29.10.2022

Moglo bi se reći da su na madridski Atletiko bačene ozbiljne vradžbine, s obzirom na to šta im se izdešavalo ove sedmice.

Prvo su u srijedu ispali iz Lige prvaka poslije nevjerovatne završnice u meču s Bajer Leverkuzenom (2:2), gdje su propustili penal za pobjedu u 98. minuti, a nakon toga pogodili i prečku.

Danas su, u susretu 12. kola La Lige pretrpjeli novi šok, izgubivši u gostima kod Kadiza s 3:2 golom u 99. minuti.

Kadiz je poveo već u 1. minuti golom Tea Bongonde (Theo), a na 2:0 je u 81. povisio Aleks Fernandes (Alex Fernandez).

Međutim, Atletiko se vratio u meč četiri minute kasnije autogolom Luisa Ernandesa (Hernandez), a poravnanje mu je u 89. donio Žoao Feliks (Joao Felix).

Činilo se kako će tim Dijega Simeonea (Diego) izbjeći poraz, ali je Ruben Sobrino u devetoj minuti sudijske nadoknade donio pobjedu Kadizu.

Atletiku je ovo bio treći poraz koji ga je ostavio na trećem mjestu s 23 boda, dok je Kadiz 18. s 10 bodova.