Neočekivan kiks Reala na Santjago Bernabeuu

Madriđani remizirali protiv Đirone

Rodrigo: Poništen mu gol. TWITTER

30.10.2022

Španski prvak Real Madrid neočekivano je prosuo bodove u domaćoj utakmici 12. kola La Lige protiv Đirone (1:1).

Tim Karla Anćelotija (Carlo Ancelotti) se bez povrijeđenog Karima Benzeme mučio se da dođe do gola, a u tome je uspio tek u 70. minuti, kada je poslije asistencije Fedea Valverdea mrežu gostiju pogodio Vinisijus Žunior (Vinicus Junior).

Ipak, gosti su u 85. minuti došli do poravnanja. Sviran im je penal, koji je u gol pretvorio Kristijan Stuani (Cristhian).

Real je krenuo po novi gol i do njega je došao u 90. minuti preko Rodriga (Rodryga), međutim, VAR ga je poništio.

Dvije minute krasnije Toni Kros (Kroos) je isključen zbog drugog žutog kartona, a domaćin s igračem manje nije uspio ponovo zabiti.

Real se i s remijem vratio na prvo mjesto i sada ima bod više od drugoplasirane Barcelone.

S druge strane, Đirona je 16. s 10 bodova.