Liverpul slavi Nunjeza, čudesan preokret Totenhema u režiji Bentankura

Četiri gola na Enfildu, a čak sedam u Londonu

Nunjez: Postigao dva ključna gola. TWITTER

12.11.2022

Fudbaleri Liverpula došli su do očekivane pobjede nad Sautemptonom (3:1) u susretu 16. kola engleske Premijer lige.

Junak je bio Darvin Nunjez (Darwin Nunez), koji je postigao dva ključna gola, za 2:1 u 21., a potom za 3:1 u 42. minuti.

Vodeći gol "Redsa" bio je djelo Roberta Firmina (6.), dok je autor jedinog pogotka za "Svece" bio Če Adams (Che, 9.).

Totenhem je u nevjerovatnoj utakmici sa sedam golova (4:3) došao do pobjede nad Lidsom, iako je tri puta gubio.

Gosti su poveli golom Krajsensija Samervila (Crysencio Summerville) u 10. minuti, a u 25. poravnao je Hari Kejn (Harry Kane).

Rodrigo je u 43. minuti donio novu prednost Sautemptonu, ali se Totenhem vratio preko Bena Dejvisa (Davisa) u 51. minuti i ponovo poravnao rezultat.

Gosti su i po treći put u 76. minutu poveli, a onda je uslijedio čudesan preokret domaćina u režiji Rodriga Bentankura (Bentancur), koji je u razmaku od dva minuta (81., 83.) postigao dva gola i donio trijumf svom timu.

Što se ostalih rezultata tiče, Lester je kao gost slavio protiv Vest Hemsa s 0:2, Bornmut je s 3:0 savladao Everton, dok je Notingem rezultatom 1:0 bio bolji od Kristal Palasa.